KONAKLAMA
HAVAALANI
TÜRKİYE'DE VİZE
TURLAR
TREN ULAŞIMI
LÜKS YAŞAM
ARAÇ KİRALAMA
İŞ DÜNYASI
 
Plus Istanbul - İstanbul Şehir Rehberi
10 C˚
Skip Navigation Links
  İSTANBUL HAKKINDA
  KÜLTÜR & SANAT
  YEME & İÇME
  EĞLENCE & SAHNE
  GECE HAYATI
  SPOR
  ALIŞVERİŞ & MODA
  GEZİ
  MÜZİK
  EĞİTİM
  SAĞLIK
  ULAŞIM
  ÇOCUK
İstanbul'daki en sevdiğiniz tarihi eser hangisidir?

Oteller Detaylar için tıklayınız
Restaurant Detaylar için tıklayınız
Havaalanları Detaylar için tıklayınız
Fuarlar Detaylar için tıklayınız
İstanbul'un Ünlü Modacıları ve Modaevleri

İstanbul'un Ünlü Modacıları ve Modaevleri

İstanbul Türkiye'nin moda başkenti. Hazır ve özel giyimdeki tüm önemli isimler İstanbul'da çalışmalarını sürdürüyor. Tasarım için oldukça ilham verici olan İstanbul'un en ünlü modaevlerini ve tasarımcılarını sayfalarımızda bulabilirsiniz. Bunun dışında atölye ve butik adresleri ya da tüm iletişim bilgileri yine sayfalarımızda yer alıyor.

Arzu Kaprol

Nişantaşı'nda bulunan Arzu Kaprol Galeri tasarımı ilede tasarımcının yaratıcı kimliğini yansıtıyor. Arzu Kaprol 1993 yılında Beymen Academia tarafından düzenlenen yarışmada Özel Kostüm Tasarımı Ödülünü kazandı.

Arzu Kaprol galeride tasarımcının kendisine ait haute coutere koleksiyonları satışa sunuluyor.

Arzu Kaprol aynı zamanda özel kesimlere ve özel kumaşlara sahi pret
a porter koleksiyonlarınıda Türkiye'ye taşıyan isim.Bahar Korçan

Bahar Korçan butiğinde her tarz ve günün her saatinde kullanabileceğiniz özel tasarım kıyafetlerini satışa sunuyor.Dilerseniz gün içinde bir öğleden sonra kıyafeti yada çok özel bir gece için özel bir abiye. Bunların yanında ünlü modacının özel tasarım gelinlikleride mağazada satışa sunuluyor.

Tasarımlarında rahatlığı ön plana çıkaran tasarımcının tüm kıyafetlerinde
kendinizi çok rahat ve bir o kadarda özel hissedeceksiniz.


 
Banu Bora

Yurtdışındada Türkiye'deki kadar ünlü olan ve sevilen modacı Banu Bora kadın kıyafetlerinde lüksün tanımını içine çokça rahatlık ve lüks katarak yeniden harmanlıyor.

Sadece şehirli kadınlar için üretim yapan modacının satış noktası ise Beyoğlu'nda bulunan tarihi Mısır Apartmanı'nda.


 
Cemil İpekçi

'Elbise giyinme, örtünme fantazisidir' diyen belkide Türkiye'nin en ünlü yaşayan modacısı Cemil İpekçi uzun yıllardır Türk modasına geleneksel Türk motifleri ve Osmanlı sanatı ile yön vermekte.

Özel tasarım kıyafetlerinde en büyük farkı kumaşları ve kumaşların üzerine uygulanan motiflerin zenginlikleri.

Cemil İpekçi butikte sadece sadece özel tasarım gece kıyafetleri değil
tek olarak üretilmiş pantolon ve elbise bulma şansınızda var. Ayrıca
butikte, aksesuarlar, çanta ve şapkalarda bulmak mümkün.


 
Cengiz Abazoğlu

Cengiz Abazoğlu son yıllarda Türk moda dünyasının çıkardığı en önemli modacılardan bir tanesi. Haute Couture olarak çalışan modacı sadece gece kıyafetleri değil gündüz abiyelerinde de en yenilikçi isimlerinden bir tanesi.

Tasarımcının giysilerinde asimetrik tasarımlar ve ilginç formlar bulmanız mümkün.


 
Ciliv

Moda tasarımcısı Alev Ciliv'in tasarımları Nişantaşı'ndaki mağazasında satılıyor. Mağazanın en önemli ayırt edici özelliği koleksiyonların her hafta yenilenmesi.

Ayrıca Ciliv'de kişiye özel tasarımlarda yapılıyor.

Geniş bir renk yelpazesinin içinde dolaşacağınız Ciliv'de çok az sayıda üretilmiş koleksiyon parçalarına da rastlamanız mümkün.Cüneyt Akeroğlu

Cüneyt Akeroğlu kendine özgü tasarımları olan ve kişiye özel çalışan bir tasarımcı. Sadece randevu ile çalışan tasarımcıyı son yıllarda başarılı moda çekimlerindede sıklıkla görüyoruz. Tasarımcının kreasyonları için modern diyebiliriz. Gelinlik ve günlük giysilerde tasarlayan modacı Nişantaşı'ndaki atölyesinde çalışmalarını sürdürüyor.Dilek Hanif

Dilek Hanif Türk sanat dünyasının çok yakından tanıdığı bir isim. Sahne kıyafetleri ve gece elbiseleri konusunda oldukça tecrübeli ve deneyimli olan tasarımcı bir çok ünlü ismin moda konusundaki tercihleri.

Yıllar önce Teşvikiye'de açtığı mağazasında özel tasarım kıyafetleri yurtdışından getirip satarken kendisini tasarım dünyasının içinde bulan Dilek Hanif sahne ve gece elbiselerinin yanında gelinlik tasarımlarında
da iddialı.Elif Mısırlı & Ayşe Brav


Elif Mısırlı ve Ayşe Brav moda dünyasını yakından takip edenlerin yıllardır aşina oldukları isimler. İkili moda severlerin alışveriş yapmaktan zevk alacakları şekilde tasarım ürünlerin yanı sıra sizin isteklerinize göre de tasarım yapıyorlar.

Hazır modelleri de butiklerinde satışa sunan ikili dilerseniz size özgün tasarımda yapabiliyorlar.

                                                                                                                             Reklam

 


İstanbul'da Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanı'na ulaşmanın en konforlu, güvenli ve ekonomik yolu İstanbul Airport Transfer'de. www.istanbulairport-transfer.comFaruk Saraç

Faruk Saraç müşterilerini 1. Levent'te bulunan ve çok şık dizayn edilmiş mağazasında ağırlıyor. Saraç'ın kıyafetleri yıllardır erkek modasının en öncü isimlerinden biri olan Faruk Saraç'ın şıklık anlayışını yansıtıyor. Faruk Saraç'ın mağazasında haute coutere kıyafetlerin yanı sıra hazır giyim ürünlerini de bulma şansınız var. Erkek giyimiyle ilgili smokinden ayakkabıya kadar tüm seçenekleri sunan Saraç aynı zamanda mağazasında kumaş satışı da yapmakta.


 
Gamze Saraçoğlu

New York’ta Donna Karan için çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönen Gamze Saraçoğlu Teşvikiye’de bulunan butiğinde günlük kıyafetler ve klasik kıyafetler tasarlıyor. Türkiye’de Beymen’de tasarım yaptıktan sonra 2004 yılında Gamze Saraçoğlu Moda Tasarım Stüdyosunu kuran tasarımcı Zara, Marks & Spencer gibi markalar için tasarımlar gerçekleştirdi. Tasarımları Londra, Kopenhag ve Paris gibi önemli kentlerde satılan modacı tasarım ve danışmanlık hizmetleri sunuyor.


 
Gönül Paksoy

Türkiye'de kumaşlar hakkında Gönül Paksoy kadar bilgisi olan birilerine rastlamak gerçekten zor.
Ünlü tasarımcı sadece Kumaşlardan yarattığı sofistike ve seçkin kıyafetleri değil bez bebekten, ayakkabıya, kravata kadar hemen hemen her şeyi tasarladı. Bunların yanısıra bir yemek kitabıda çıkartan Paksoy farklı ve yalın tarzı ile her zaman çok başarılı işlere imza attı.
Gönül Paksoy Osmanlı dönemine ait modelleri günümüzün dili ile
yeniden tasarlıyor ve şekillendiriyor.


 
Hakan Yıldırım

Hakan Yıldırım günlük kıyafetler, şık abiyeler, gece elbiseleri ve gelinlikler tasarlıyor.

Teşvikiye’de bulunan butiğinde tasarımcının koleksiyonlarını görme şansınız var. Koleksiyonlarında ipekleri ve şifonları tercih eden tasarımcı aynı zamanda ünlü Türk moda markaları içinde günlük kıyafetler tasarlıyor.Hatice Gökçe

Erkek giyiminin Türkiye’deki sıra dışı ve başarılı tasarımcısı Hatice Gökçe pek çok ulusal ve uluslararası etkinlikte ülkemizi temsil etti. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Akademisi mezunu olan Hatice Gökçe Bils ve Abbate markaları içinde tasarımlar yaptı. Tasarımları için avantgard diyebileceğimiz Hatice Gökçe son yıllarda kadınlar içinde koleksiyon üretmeye başladı. Tasarımcının butiği Nişantaşı’nda bulunuyor.

Erkek giyiminde Türkiye'de ilk isim olan Gökçe, avant - garde tasarımları, defileleri ve sıradışı etkinlikleri ile Türkiye'de ve yurtdışında pek çok başarıya imza atmış, 1999 yılında Japonya'da düzenlenen yarışmada Uniqoe Desing (Eşsiz Tasarım) ödülü, 1998 yılında Türkiye'de katıldığı yarışmada erkekler için hazırladığı koleksiyonu ile de En İyi Tasarım ödülü ve pek çok mansiyon aldı. Almanya'nın Dusseldorf ve Berlin şehirlerinde "Işığa Övgü" , "Authorize" ve "Angel Dust" gibi daha pek çok defile gerçekleştirdi.


 
İlhan Şerif

1962’den bu tarafa ısmarlama giyim diken İlhan Şerif zengin kumaş kataloğundan seçtiğiniz kumaşları size özel bir dikimle hazırlıyor. Smokin, frag, uzun ceketler ve takım elbiselerin dikim hizmetini verildiği İlhan Şerif’te özel bir terzilik hizmeti verildiğini söyleyebiliriz.


 
Özlem Süer

Özlem Süer İstanbul’un en iyi moda butiklerinden bir tanesine sahip. Aynı zamanda akademisyende olan Özlem Süer günlük kıyafetler, gece kıyafetleri ve gelinlikler tasarlıyor.

Özlem Süer’in küçük bir atölyede başlayan serüveni şimdi, dev manolya ağaçlarının çevrelediği 650 metrekarelik Özlem Süer House Deluxe’da devam ediyor. İkinci derece tarihi eser olan binada, bir sırça köşk yaratıp, ekibiyle mutlu çalışma ütopyasını gerçekleştiren modacının atölyeside görülmeye değer.

Tasarımcının tasarımları Londra, Moskova, Milano, Paris başta olmak üzere pek çok ülkede ve 60 butikte satılıyor.Ümit Ünal

Ümit Ünal’ın tasarımları 13 farklı ülkede satılıyor. Modacı kadın kreasyonlarının yanı sıra erkekler içinde farklı ve sıra dışı tasarımlara sahip. Geçtiğimiz yıl Asmalımescit’te Ümit Ünal Doors isimli butiğini açan modacı ünlü markalar içinde tasarımlar yapıyor.

 Yıldırım Mayruk

Türkiye’nin en tanınmış modacılarından biri olan Yıldırım Mayruk bir çok farklı ülkede koleksiyonları satılan bir modacı. Gelinlik damat gibi özel gecelere yönelik kıyafetlerde tasarlayan Yıldırım Mayruk her yıl düzenlediği ve büyük ilgi gören defilelerinde asıl kreasyonlarını sergiliyor.


ünlü modacılar, ünlü moda tasarımcıları, ünlü modacılar isimleri, ünlü moda blogları, ünlü modaevleri, ,nlü modacıların gelinlik modelleri, ünlü modacı isimleri, ünlü moda markaları, ünlü moda tasarımcısı, ünlü modacıların abiye modelleri, ünlü modacı isimleri, ünlü modacılar türk, ünlü türk modacılar, ünlü modacılar kimler, istanbul moda evi, istanbul moda evleri, ünlü türk modacılar, ünlü türk moda tasarımcıları, ünlü türk modacıların isimleri, ünlü türk moda tasarımcılar, ünlü türk modacılar isimleri, istanbul moda evi, istanbul moda evleri, türk moda tasatımcıları, türk modacıların isimleri, türk modacılar, türk modacıları, türk moda tasarımcılar
İstanbul Konaklama İstanbul Hotel İstanbul Apartman İstanbul Hostel İstanbul Kamp İstanbul Karavan İstanbul Konukevleri Türkiyede Vize İstanbul'daki Başkonsolosluklar Gümrük İşlemleri Türkiye'de Vize İşlemleri İstanbul Havaalanı İstanbul Havaalanı Karşılama İstanbul Havaalanı Transfer Atatürk Havalimanı Ulaşım Sabiha Gökçen Havalimanı Ulaşım İstanbul Atatürk Havalimanı Sabiha Gökçen Havalimanı Havayolu Firmaları Turlar İstanbul Tur Rehberi Özel Turlar İstanbul Trenleri İstanbul'dan Yurtiçi Trenler İstanbul'dan Yurtdışı Trenler Haydarpaşa Tren istasyonu Sirkeci Tren İstasyonu Lüks Yaşam İstanbul Lüks Restaurantlar İstanbul Lüks Otelleri İstanbul'da Lüks Alışveriş İstanbul Araç Kiralama İstanbul'da Araç Kiralama Rehberi İstanbul İş Dünyası İstanbul Fuar Rehberi İstanbul Kongre Rehberi Foto Galeri Video Galeri İstanbul Mekanlar Rehberi Röportaj Etkinlikler & Şu Anda Ne Var Çocuk İstanbul Ulaşım İstanbul Sağlık Rehberi Yeme İçme İstanbul Restaurantları Kültür Sanat Eğlence & Sahne Gece Hayatı İstanbul Clubleri İstanbul Barlar Alışveriş & Moda İstanbul Gezi İstanbul Konserler İstanbul Eğitim Rehberi